ŞİMDİDEN 2021 DİKEY GEÇİŞ SINAVINA ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAK ARKADAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
* DGS SON 3-5 AY HAZIRLANILACAK BİR SINAV DEĞİLDİR.
(ELBETTE TEMELİN ÇOK KUVVETLİ OLUR, SINAV TECRÜBEN VARDIR, ÖNLİSANS BAŞARI PUANIN İYİDİR VE DERECE BEKLENTİN YOKTUR; O ZAMAN DÜZENLİ VE SIKI BİR ÇALIŞMAYLA SON 3 AYDA DA HALLEDİLEBİLİR)
* DGS SÜRPRİZLERE AÇIK BİR SINAVDIR. ŞU BÖLÜMÜ KAZANAMAM, BU ÜNİVERSİTE İMKANSIZ DİYE DÜŞÜNMEYİN.
* ÇEVRENİZDEKİLERİN BAŞARI HİKAYELERİNİ ÇOK BÜYÜTMEYİN, BAŞARISIZLIKLARINI DA ÇOK ÖNEMSEMEYİN. BU SINAVDAN NE KORKUN NE DE ÇOK RAHAT OLUN.
* İLK 3-4 AY İÇERİSİNDE (OCAK AYINA KADAR) KONU EKSİKLERİNİZİ KAPATIN. TEMELİNİZ ZAYIF İSE TYT’NİN TEMEL VE ÖĞRETEN ÇÖZÜMLÜ MATEMATİK KİTAPLARINDAN EDİNİN. TÜRKÇE İÇİN PARAGRAFI BOL SORU BANKALARINDAN FAYDALANIN, İLK 2-3 AY BİR İKİ ROMAN BİTİRMEYE ÇALIŞIN.
* SAYISAL MANTIKTA BOL BOL SORU (ÖZELLİKLE ÇÖZÜMLÜ YAYINLARDAN) ÇÖZÜN, SÖZEL MANTIKTA İSE KENDİNİZE ÇÖZÜM YOLLARI (TABLO, LİSTE, ELEME VB) GELİŞTİRİN.
* YENİ YILLA BERABER BOL SORU (TEST-TARAMA-DENEME) ÇÖZMELİSİNİZ. OCAK-NİSAN PERİYOTUNDA DENEMELERDE VE TESTLERDE EKSİK OLDUĞUNUZ KONULAR KENDİNİ GÖSTERECEKTİR. ONLARI BİR YERE NOT EDİP, O KONULARDAN EKSİĞİNİZİ KONU ANLATIMLIDAN KAPATTIKTAN SONRA TEKRAR O KONUNUN TESTİNİ ÇÖZÜN; YANİ HATANIZIN, EKSİĞİNİZİN ÜZERİNE GİDİN.
*MAYIS-HAZİRAN KAMP DÖNEMİDİR. MAYIS AYINDA HAFTADA 3 DENEME, HAZİRAN AYINDA HER GÜN DENEME ÇÖZMELİSİNİZ. (KAMP DÖNEMİ ÖNCESİNDEN DE HAFTADA 1 VEYA 2 DENEME UYGULAMALISINIZ)
* DGS’DEKİ RAKİPLERİNİZ AYNI BÖLÜM MEZUNU ARKADAŞLARINIZ, ZAMAN VE EN ÇOK KENDİNİZDİR. KENDİNİZİN HAFTALIK NETLERİNİ BİRBİRİYLE YARIŞTIRIN, DENEMELERDEKİ SÜRELERİNİZİ GİTGİDE KISARAK ÇÖZMEYİ DENEYİN.
* TEMMUZ AYININ İLK HAFTASINDA İSE SON RÜTUŞLARI YAPIN VE SINAVA 1 GÜN KALA BIRAKIP, ZİHNİNİZİ DİNLENDİRİN.
ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN. İNANIN, ÇALIŞIN, OLMAZ DİYE BİR ŞEY YOK.
İNANILMAZA İNANIN.
AZİZ HOCA.