DGS’YE İKİ AYDAN AZ BİR SÜRE KALMIŞKEN ADRESE TESLİM MEKTUP;
— SATIRLARIMA BAŞLAMADAN ÖNCE GRUBUMUZDA BULUNAN HERKESE SELAM EDER, DGS’YE HAZIRLIK AŞAMASINDA BİRBİRİNİZE VERDİĞİNİZ DESTEKTEN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDERİM.
— DGS’NİN BANA GÖRE OLAN TANIMINDAN BİRAZ BAHSEDEYİM; 2 YILLIK MYO’NDAN MEZUN OLAN VEYA OLACAK DURUMDA OLANLARIN; ÇALIŞMA HAYATINDA HEP İKİNCİ ADAM OLDUĞUNU FARKETMESİ , GERİ PLANDA İŞİ YAPAN ANCAK MADDİYAT VE İŞ RAHATLIĞI BAKIMINDAN DA GERİ PLANDA KALDIĞINI ANLAMASI VEYA OKUDUĞUNUN BU ÜLKEDE BİR DEĞER GÖRMEMESİ (BKZ. ERBAŞ ASKERLİK, BKZ. ANAOKULLARINDA GETİR GÖTÜRCÜ ASIL ÖĞRETMEN YAMAKLIĞI, BKZ. ŞANTİYELERDE ARA ELEMAN OLARAK GÖRÜLMEME, BKZ. BİR MAĞAZANIN 10 SAAT AYAKTA KALAN MYO MEZUNU REYON GÖREVLİSİ) SONUCU HER YIL TEMMUZ AYININ HANGİ HAFTA SONU PAZARINDA OLDUĞU KESTİRİLEMEYEN, ZIRT PIRT ÖBPSİ-AÖBPSİ, KONTENJANI-KATSAYISI DEĞİŞTİRİLEN, KILAVUZU EK KONTENJANLA BERABER BAZEN 2 KERE BAZEN DE 4 KERE ÇIKARTILAN, ÜNİVERSİTELERİN BAŞI OLARAK GÖRÜLEN YÖK’Ü BAŞ OLARAK GÖRMEYEN ÜNİVERSİTE SENATOLARININ KAFALARINA GÖRE ALDIĞI KARARLARI OLAN, HANGİ SINIFTAN BAŞLATACAKLARINI KENDİLERİNİN BİLE KESTİREMEDİĞİ DURUMLARI OLAN 80 SAYISAL – 80 SÖZEL SORUDAN OLUŞAN BAZI DGSCİ OLMAYAN HOCALARIN BASİT GÖRDÜĞÜ, TAHTAYA GEÇİNCE YGS YOLLARIYLA UZUN UZUN ANLATTIĞI, SAYISAL-SÖZEL MANTIK GELİNCE BENİ AŞAR DEDİĞİ 3 SAATLİK ONUR VE GURUR MÜCADELESİDİR, KALEMLERİN SÜRE İLE, BEYİNLERİN DİKKAT İLE SAVAŞIDIR.
— PEKİ YAKINLARDA KILAVUZ AÇIKLANDI, BAZI BÖLÜMLERİN KONTENJANI ARTTI, BAZILARININ DÜŞTÜ. YARIN TEKRARDAN AÇIKLANIR, BU SEFER TAM TERSİ OLUR. SINAVA 1 HAFTA KALA ÖBP’Yİ AÖBP YAPTIM DERLER. OLMADI BU SENE TERCİHLERİ SINAVDAN ÖNCE YAPALIM DERLER. YOK BEĞENMEDİM TERCİH SAYISINI AZALTALIM, İNTİBAKTAN ATILMAYI GERİ GETİRELİM DERLER. ARKADAŞLAR BİRİLERİ BİR ŞEYLER DESİN DURSUN. SEN BU OYUNU KURALINA GÖRE OYNAYACAKSIN. HATTA SENİN KAZANMANI İSTEMEYEN GİZLİ BİR GÜCÜN SINAVA YAKIN BİR ZAMANDA SENİN AKLINI KARIŞTIRACAK, ÇALIŞMANDAN SOĞUTACAK, SENİ REHAVETE SOKACAK YAHUT ELİNİ AYAĞINI DOLAŞTIRACAK, MORALİNİ BOZACAK AÇIKLAMALAR YAPARAK, KARARLAR ALARAK AMACINA ULAŞMA İSTEĞİ GİBİ GÖRECEKSİN. ÇOK MU DERİN OLDU, O ZAMAN SEN DE DERİN ADAM OL KARDEŞİM. FARZET Kİ DURUM YUKARDAKİ GİBİDİR
— EEE NE YAPALIM HOCAM, KULAKLARIMIZI MI TIKAYALIM, GÖZLERİMİZİ Mİ KAPATALIM. HİÇ Mİ İLGİLENMEYELİM. ÜZERİNDE DÜŞÜNMEYELİM Mİ DİYORSUNUZ; TABİ Kİ TIKAMA, KAPATMA, İLGİLEN VE DÜŞÜN AMA GÜNLERCE DEĞİL SADECE SAATLERCE VE DAKİKALARCA. ABARTMAYALIM, BAKINIZ GRUP DUVARINA SORULAR DEĞİŞTİ, ARTIK ESKİDEN SORULAN NASIL ÇALIŞMALIYIM, NETLERİM NASIL YÜKSELER SORULARI YERİNİ PUAN DÜŞER Mİ, KONTENJAN DAHA DA ARTAR MI SORULARINA BIRAKTI. SORULAR ARASINDAKİ FARK; BİRİNDE DURUMU DEĞİŞTİRMEK ELİNDE, DİĞERİNDE MAALESEF.
— BEN DE DGS’YE GİRİP O HAVAYI 3 KERE TENEFFÜS ETTİM. YERİNİZDE OLSAM OLAYA ŞÖYLE BAKARIM;
– KONTENJAN MI DÜŞMÜŞ; NE FARKEDER BEN ZATEN KAZANACAĞIM. NE DEMİŞTİM; KONTENJAN 1 KİŞİ DE OLSA O BENİMDİR.
– KONTENJAN MI YÜKSELMİŞ; ARKADAŞLARIM ADINA ÇOK SEVİNDİM. BENİMLE OKUMA ŞANSI ELDE ETTİLER.
– PUANLAR MI YÜKSELECEKMİŞ; YÜKSELDİĞİ YERE KADAR KARDEŞİM.
– PUANLAR MI DÜŞECEKMİŞ; BEN NASIL OLSA TAVAN PUANI BELİRLEYECEĞİM.
— YAKLAŞIN, BİRAZ DAHA YAKLAŞIN, EĞİLİN, KULAĞINIZA BİR ŞEY DİYECEĞİM. BU KILAVUZDAN SONRA RAKİPLERİNİZİN EN AZ %10U ELENDİ, EN AZ DİĞER %10U ÇALIŞMAYI BIRAKTI. HATTA BİR DİĞER %10U REHAVETE GİRDİ. EEE SICAKLARDAN, KAFELERDEN, SİNEMALARDAN, KIZ-ERKEK ARKADAŞ BULUŞMALARINDAN, TATİL PLANLARINDAN, GEZMELERDEN, ALIŞVERİŞLERDEN, İNTERNETTE SÖRFLERDEN NE HABER; BİR ŞEY DE DİĞER KULAĞINIZA SÖYLEYİM, RAKİPLERİNİZ GÜN GÜN ELENİYOR.
— KİMLER DGS’YE BAŞVURABİLİR? SORUSUNU GOOGLE’A YAZIN, BİR DÜNYA AÇIKLAYICI SİTE ÇIKAR. BANA YAZIN. SONUÇ; GELECEĞİNİN KIYMETİNİ BİLEN, MİLLETİNE, DEVLETİNE, AİLESİNE, DÜNYAYA GETİRECEĞİ ÇOCUKLARINA VE HATTA TORUNLARINA FAYDALI, ÜRETKEN BİR BİREY OLMAK İSTEYEN, SORUMLULUK SAHİBİ VE KARİYER KAYGISI TAŞIYAN, UFKUNU DAİMA YÜKSEK TUTAN VE BU UĞURDA DÜZENLİ, SIKI VE İSTİKRARLI ÇALIŞAN, SINAVDA DİKKAT VE SÜRE UNSURUNU ÖN PLANDA TUTAN BEN BU İŞİ KESİN HALLEDERİM, KENDİME İNANIYOR VE GÜVENİYORUM DİYEBİLEN HER MYO MEZUNU VE MEZUN ADAYI GİREBİLİR. AKSİ TAKDİRDE DGS İÇİN YATIRACAĞINIZ 50TL PARANIZI RAMAZAN BAYRAMININ NAMAZINA KADAR FİTRENİZİN ÜZERİNE EK OLARAK BİR YOKSUL KARDEŞİME VERSENİZ DAHA MAKBUL OLUR.
— 2 AY BİLE KALMADI, ZAMAN ÇABUK TÜKENİYOR. YARIN BİR MESAJ YAZARKEN ARKADAŞLAR SON 1 AYA GİRİYORUZ DİYECEĞİM, SONRA BİR MESAJ DAHA SON HAFTADA ŞUNLARI YAPALIM DİYECEĞİM. LÜTFEN SIKI ÇALIŞIN, DÜZENLİ ÇALIŞIN, İSTİKRARLI ÇALIŞIN. KESİNLİKLE GÜNDE EN AZ 150-200 SORU ÇÖZÜN, GÜNDE EN AZ 1 KONU TEKRAR EDİN, GÜNDE EN AZ 3 SAAT ÇALIŞIN, HAFTADA EN AZ 2 DENEME ÇÖZÜN. SİZ NETLERİNİZE ODAKLANIN, KONTENJANI-PUANI-ÖBPYİ BOŞ VERİN. YAPABİLDİĞİNİZİN EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIN, KENDİNİZLE YARIŞIN, HAFTALARINIZI, GÜNLERİNİZİ YARIŞTIRIN. HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ KENDİNİZE GÜVENİN VE İNANIN. RABBİM HEPİMİZE AKIL-FİKİR VERMİŞ. EMİN OLUN BAŞARANIN SİZDEN FARKI YOK.
— MEKTUBUMA SON VERİRKEN SİZLERİN BU GÜZEL YOLDA YILMADAN VE YIKILMADAN YÜRÜYECEĞİNİZE İNANARAK RABBİMDEN HEPİNİZ İÇİN HAKKINIZDA HAYIRLISINI DİLİYORUM. BAŞARILAR.
AZİZ HOCA.