BUGÜN GARİP BİR GÜN YAŞADIK ANKARA’DA. HAVA SICAKTI AMA FARKLI BİR SICAKTI, ÇOK BUNALTTI, ESMEDİ, HAVADA ARTIK DOLDUM BEN, BİRAZDAN YAĞACAĞIM DER GİBİ BİR HAVA VARDI.
ASLINDA BAŞKA YAĞMURLARIN HABERCİSİYMİŞ, DOLAN SADECE HAVA DEĞİL BAZI ÖĞRENCİLERİMMİŞ. GÖZLERİNDEN YAĞMUR DA GECİKMEDİ, SIRILSIKLAM ETTİ BENİ.
OLMUYOR DİYEN OMZUMA YATTI, YAPAMIYORUM DİYEN KOLTUĞUMUN ALTINA GİRDİ. DIŞIM İÇİME AĞLIYORDU; AMA BEN AĞLAMAMALIYDIM, GÜÇLÜ VE DİK OLMALIYDIM, ÇÜNKÜ BEN AZİZ HOCAYDIM YA!
YIL BOYU EMEKLERİNE ŞAHİT OLDUĞUM ÇOCUKLARIMDAN BAZILARI YAKLAŞAN SINAVIN STRESİNE, HEYECANINA DAYANAMAMAYA BAŞLAMIŞTI. KENDİLERİNDEN ÇOK KENDİLERİNE GÜVENEN, İNANAN BEN NE DEMELİYDİM Kİ;
HEYECAN YAPMA, ÜMİTSİZLİĞE DÜŞME, PANİĞE GEREK YOK…BLA BLA BLA NE KADAR DA KOLAYDI DEMESİ DEĞİL Mİ! YAPMA DEYİNCE YAPMAYACAK ARTIK!
EMPATİSİ ÇOK ZORDU, ATEŞİN DÜŞTÜĞÜ YERDE OLMAYAN BANA. HER NEFESİN BİR ŞÜKRE TABİ OLDUĞU ŞU DÜNYADA BİR SINAVA BU KADAR MİSYON YÜKLENMESİ CANIMI ÇOK ACITIYORDU AMA BENİM GÖREVİMDİ ÇOK! MİSYONLU BU SINAVI KAZANDIRMAK
GELECEĞİN SINAVLARA BAĞLI OLDUĞU DÜZENİN ÇOCUKLARIYDIK, ÇEMBERİ KİM İYİ KARALARSA O MESLEK ONUN OLMUŞTU. MADEM ÖYLE: OYUNU KURALINA GÖRE OYNAMALIYDIK;
PEKİ DEDİM AĞLAYAN BİRİNE; HİÇ İYİ YAPTIĞIN DENEME OLDU MU? ÇOK OLDU HOCAM. YANİ EN AZ BİR SINAV MI! EVET HOCAM ÇOK YA. DEMEK Kİ SEN YAPARMIŞSIN, EN AZ BİR ÖRNEĞİNE RASTLADIK. SADECE BİR KAÇ GÜN KÖTÜ GEÇMİŞ, YA HİÇ BAŞARDIĞIN DENEME SINAVI OLMASAYDI, O ZAMAN BEN DE AĞLARDIM SENİNLE. SEN ONU BOŞVER; CAMDAN GÖZÜKEN AĞAÇTAKİ TEK KAYISIYI GÖRÜYORMUSUN; EVET HOCAM. DEMEK Kİ BU AĞAÇ KAYISI VERİYOR. HADİ KIZIM BU İŞ OLACAK İNŞALLAH DEMEYE KALMADAN GÜLEN BİR YÜZ
BALKONA ÇIKTIM; BİR KIZIM: HOCAM ÖZEL KONUŞABİLİR MİYİZ? TABİ Kİ? OLMUYOR HOCAM, GÜVENCİM KALMADI. GÖZÜNDEN SÜZÜLENLER EŞLİĞİNDE SENEYE BIRAKTIM AMA SENEYE DE OLMAYACAK GİBİ GELİYOR. AAA MİLLETİN OLMAK İÇİN CAN ATTIĞI MEMURLUĞU KAZANAN SENDEN Mİ BAHSEDİYORUZ. YOK YOK ŞU MATEMATİĞİ İYİ OLAN SENDEN Mİ BAHSEDİYORUZ. NASIL YANİ HOCAM DERKEN GÖZLER BÜYÜDÜ. DUR DEDİM KIZIMA; ŞUNU MU SORACAKSIN ”10 GÜNDE OLUR MU PEKİ!! GÜLÜMSEDİ ”EVET”. HEM DE NASIL OLUR BE DEDİM. KOCA 10 GÜN BE. SONRA TELEFONDAN SAVCI KIYAFETLİ RESMİNİ GÖSTERDİ; HOCAM HAYALİMDEKİ MESLEK; PEKİ YAKIŞMIŞ MI? HEM DE NASIL OLMUŞ, HAY MAAŞALLAH SANA. AYRILIRKEN BİR YUMRUK TOKUŞTURDUK GÜLEN GÖZLERLE.
DEMEM ODUR Kİ;
DAHA HİÇ BİR ŞEY BİTMEDİ; BİR GÜN İÇİNDE KAPATACAĞIN BİR KONU EKSİĞİNDE KAZANACAĞIN BİR NETLE DEĞİŞECEK BİR GELECEKTEN BAHSEDİYORSAK KOCA 9 GÜNDE NELER OLMAZ Kİ!
BEN 9 GÜNDE BAŞARANI GÖRDÜM, YANİ EN AZ BİR KİŞİ BAŞARDI; BUNU GÖRDÜM; DEMEK Kİ
AZİZ HOCA