BİR ADAM VARDI; ADI TEKNİKER
OLMAMIŞTI YGS İLE, YETMEMİŞTİ PUANI LYS’DE. OLSUN SINAVSIZ GEÇİŞ YAPACAKTI. GİDEMEMİŞTİ DERSHANEYE YA DA GİDERDİ DE SEVMEDİ MATEMATİK DERSİNİ, YAPAMADI BİR TÜRLÜ. SEVİNDİREMEDİ KENDİNİ VE ÇEVRESİNİ. NASIL SEVİNSİN Kİ MESLEK LİSELİYDİ. BELKİ BİR ÜMİT DGS’DEN OLUR DEDİ BAŞLADI MESLEK YÜKSEĞE; TABİRİ CAİZSE YÜKSEK LİSEYE…
ÖYLE BÖYLE BİTTİ, SEVMİŞTİ MESLEĞİNİ, EKMEK YİYECEĞİ, YEDİRECEĞİ UĞRAŞI AZ BUÇUK BELLİ OLMUŞTU. BİTİRİP GİRECEKTİ BİR ŞANTİYEYE SARI BARETLE YA DA BİR AVUKAT YANINDA BİR GETİR, BİR GÖTÜRE. YOK YOK BİR KREŞE BAŞLAYACAKTI; ÇOCUKLARIN AYAKKABISINI GİYDİRMEYE.
SONRA MI; BAŞLADI İŞE BİZİM TEKNİKER. BİR HAYLİ HEYECANLIYDI, ÇOK ÜMİTLİYDİ, BİLİYORDU YA İŞİNİ, BİR DE SEVİYORDU OH BE. AYLAR AYLARI, YILLAR YILLARI KOVALADI. ÇALIŞIYORDU, İŞİ DE İYİCE ÖĞRENMİŞTİ; HATTA EN AZ BİR MÜHENDİS, EN AZ BİR AVUKAT, EN AZ BİR ÖĞRETMEN KADAR. EEE SIKINTI NE İDİ!
BİR GÜN MAAŞI BEĞENMEDİ, BİR GÜN KENDİSİNE REVA GÖRÜLENİ. ZORUNA GİTMEYE BAŞLAMIŞTI; YAHU İŞİ BEN YAPIYORUM, KAYMAĞI BAŞKASI YİYOR. YA ASKERE GİDECEKTİ UZUN DÖNEM YA DA EVDE BEKLEYECEKTİ GÖRÜCÜYÜ.
YOK BÖYLE OLMAYACAK, MADEM MÜHENDİS, AVUKAT, ÖĞRETMEN OLMAK GEREKİYOR, HAK EDİLEN İTİBARA, PARAYA, ORTAMA, KOLTUĞA ULAŞMAK VE HATTA DAHA DA FAYDALI OLMAK ADINA ÜLKEYE…
VE AKLINA DGS GELDİ…
AZİZ HOCA