DEMİŞTİM DEĞİL Mİ?

DEMİŞTİM DEĞİL Mİ? GÜNLER GEÇER, AYLAR BİTER DİYE. EKİM BİTTİ, KASIM GELDİ. YARIN HAZİRAN BİTECEK, TEMMUZ GELECEK.

HADİ GEÇMİŞE BİR YOLCULUK YAPALIM. İLKÖĞRETİME GİDELİM; BİR KARNE DOLUSU İYİ VE PEKİYİLER. SONRASI GELMEZ OLASICA MESLEK VE DÜZ LİSELİ YILLAR. MATEMATİK VERMEDİLER, VERDİLERSE DE MÜZİKÇİ GİRDİ. OKULU KIRDIK; YA PES-KAFELERDEYDİK YA DA CANLI MÜZİKLİ KAFELERDE. HEM SEVDİRMEDİLER HEM DE BİZ SEVMEK İSTEMEDİK. ŞARTLI GEÇTİK HATTA DİREK GEÇTİĞİMİZİ KUTLADIK. TEŞEKKÜR ALAN, TAKDİR ALAN DA ÖSYM’YE TAKILDI. ÜCRA YERLERİN SIRADAN BÖLÜMLERİNE AİLEMİZ GÖNDERMEDİ; NE YAPALIM DEDİK; TUTTUK MESLEK YÜKSEK OKULUMUZUN YOLUNU.

BAZEN SÖYLEYEMEDİK İKİ YILLIK OKUDUĞUMUZU, BAZEN DE UTANA ÇEKİNE SÖYLEDİK MESLEK YÜKSEKLİ OLDUĞUMUZU. SEVİNDİRMEK İÇİN HEP BEKLETTİK ANNEMİZİ, BABAMIZI, SEVENLERİMİZİ. BAŞKALARININ BAŞARILARINI DUYAN ANNEMİZİN UHDESİNE ÜZÜLEREK ORTAK OLDUK. ŞU DERSHANEYE GÖNDERDİM, BU KİTABI ALDIM DİYEN BABAMIZIN HAKLI SERZENİŞLERİNE ŞAHİT OLDUK.

PEKİ SİZCE GEÇ Mİ KALDIK?
DÜŞÜNSENİZE; BİR GÜN MÜHENDİS OLDUĞUNUZDA KİMSE LİSEDE KALIP; TEKRAR ETTİĞİNİZ YILI KONUŞMAYACAK. DÜŞÜNSENİZE BİR GÜN AVUKAT OLDUĞUNUZDA KİMSE BAŞARAMADIĞINIZ YGS-LYS’Yİ KONUŞMAYACAK. DÜŞÜNSENİZE BİR GÜN ÖĞRETMEN OLDUĞUNUZDA
KİMSE HİÇ TEŞEKKÜR BELGESİ ALAMADIĞINIZI HATIRLAMAYACAK.

2018 TEMMUZ’DA DGS’YE GİRECEKSİNİZ VE KAZANACAKSINIZ. GEÇMİŞTE BAŞARAMADIĞINIZ HİÇ BİR EĞİTİM-ÖĞRETİM MÜCADELESİ SİZİN BİLE AKLINIZA GELMEYECEK. GELİN GEÇMİŞE BİR SÜNGER ÇEKELİM. BEN DERSHANEMDEKİLERE ŞÖYLE SESLENİYORUM. GELECEĞİNİZE, GENÇLİĞİNİZE, AİLENİZE, İLERİDE OLACAK EŞİNİZE VE ÇOCUKLARINIZA, VATANINIZA, MİLLETİNİZE VE HERŞEYDEN ÖNCE KENDİNİZE BİR BORCUNUZ VAR. BU BORCU ÖDEYİN. HERŞEY ELİNİZDE.

BAŞARILAR DİLERİM.

AZİZ HOCA