DGS (DİKEY GEÇİŞ SINAVI)

KURS İÇERİĞİ:

  • 450 DERS SAATİ (30 HAFTA)

150 SAAT MATEMATİK

30 SAAT SAYISAL MANTIK, 15 SAAT SÖZEL MANTIK

30 SAAT GEOMETRİ, 25 SAAT TÜRKÇE

200 SAAT KAMP, TEKRAR – DENEME VE ÇÖZÜMLERİ

  • 50 DENEME SINAVI-30 TARAMA SINAVI
  • TEKRAR VE DENEME KAMPI
  • ETÜT, ÖZEL ÇALIŞMA PROGRAMI VE ZORUNLU ÖDEV TAKİBİ
  • REHBERLİK TOPLANTILARI, MORAL MOTİVASYON ÇALIŞMALARI
  • YAYIN, DOKÜMAN VE VİDEO DERS DESTEĞİ
  • MATEMATİK TEMELLENDİRME VE TEKRAR DERSLERİ
  • SEVİYEYE VE BÖLÜME GÖRE SINIFLAR
  • TÜRKİYE GENELİ DENEME VE ÖZEL TARAMA SINAVLARI
  • KAÇIRILAN DERSLERE DİĞER SINIFLARDA GİREBİLME VE İSTEDİĞİNİZ GÜN VE SAATTE DERSHANEDE ÇALIŞABİLME OLANAĞI

DGS KURS BAŞLAMA TARİH VE ÜCRETLERİ

1.GRUPLAR:  30 KASIM 2019 (KURS BAŞLAMA)

ÜCRET: 3000TL (6 TAKSİTLE) – 2650 (PEŞİN)

2.GRUPLAR:  25 OCAK 2020 (KURS BAŞLAMA)

ÜCRET: 2500TL (5 TAKSİTLE) – 2200 (PEŞİN)

3.GRUPLAR: 21 MART 2020 (KURS BAŞLAMA)

ÜCRET: 2000TL (4 TAKSİTLE) – 1750 (PEŞİN)N

KAMP:

DENEME-TARAMA ÇÖZÜM KAMPI (3 HAFTA): 350TL (PEŞİN) – HAFTALIK 150TL

MATEMATİK AKADEMİ

22 YILDIR FAALİYET GÖSTEREN KURUMUMUZ  DİĞER KURSLARIMIZIN YANINDA SON 8 YILINDA DGS KURSU DA VERMEKTEDİR.

DGS KONUSUNDA BAŞARILARIYLA, DERECELERİYLE VE KAZANDIRMA ORANIYLA HER ZAMAN ZİRVEYE OYNAYAN BİR KURUM OLAN MATEMATİK AKADEMİ ÖZELLİKLE ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİNDE DE ÇOK İDDİALI KONUMDADIR. İL DIŞINDAN DA ÖĞRENCİLERİ OLAN MATEMATİK AKADEMİ ARTIK ÖNEMLİ BİR DGS MARKASI OLMUŞTUR.

DİKEY GEÇİŞ SINAVINDA DEĞİŞEN SORU TİPLERİ, ÖZGÜNLEŞEN, HİKAYELERİ OLAN, YORUM VE MUHAKEME GÜCÜ GEREKTİREN SORULARIN ARTMASI, ALIŞILA GELMİŞ TEMEL VE BASİT CEBİR SORULARININ AZALMASI NEDENİYLE BİZ DE DERS İŞLEME SİSTEMİMİZİ VE PROGRAMIMIZI DEĞİŞTİRDİK. ÇOK İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ, ÜZERİNDE ÇALIŞILMIŞ BİR SİSTEME GEÇTİK.

SİSTEMİN İÇERİĞİ:


1-  TEMEL MATEMATİK KURU (NET SEVİYESİ DÜŞÜK, TEMELİ TAM OTURMAMIŞ ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN UZUNCA BİR SÜRE DEVAM EDECEK PROGRAMIMIZ)

2- CEBİR KURU (PROBLEMLER, MUHAKEME VE YORUM SORULARI, MANTIK SORULARI İÇEREN KONULAR DIŞINDA KALAN KONULARIN İŞLENDİĞİ PROGRAMIMIZ)

3- PROBLEMLER KURU (SADECE PROBLEM KONULARININ İŞLENDİĞİ, KALİTELİ VE ÖZGÜN BOL SORUNUN ÇÖZÜLDÜĞÜ PROGRAMIMIZ)

4- MANTIK KURU (YORUM VE MUHAKEME GÜCÜ, ANALİTİK DÜŞÜNME GEREKTİREN SORULARIN ÇÖZÜLDÜĞÜ, YÜZLERCE SORU TİPİ GÖSTERİLEN PROGRAMIMIZ)

5- TEMEL GEOMETRİ KURU (GEOMETRİNİN TEMEL KONULARININ GÖSTERİLDİĞİ, TEMELİN SAĞLAMCA ATILDIĞI PROGRAMIMIZ)

6- GEOMETRİ KURU (TEMELİ OTURMUŞ VE BELLİ SEVİYEYE KURSİYERLERİMİZE HİTAP EDEN PROGRAMIMIZ)

7- TEMEL TÜRKÇE KURU (SAYISALCI ARKADAŞLARIMIZ İÇİN HAZIRLANMIŞ PROGRAM)

8- TÜRKÇE KURU (PARAGRAF, CÜMLE OLUŞTURMA, YER DEĞİŞTİRME VB SORULARA AĞIRLIK VERİLEN EŞİT AĞIRLIK, SÖZEL VE ADALETÇİ ARKADAŞLARIMIZ İÇİN HAZIRLANMIŞ PROGRAMIMIZ)

9- SÖZEL MANTIK KURU (BOL,KALİTELİ VE SINAVA YAKIN SORULARIN ÇÖZÜLDÜĞÜ, EŞİT AĞIRLIK, SÖZEL VE ADALETÇİ KURSİYERLERİMİZ İÇİN HAZIRLANMIŞ PROGRAMIMIZ)

10- DERECE KURU (KONU EKSİĞİ OLMAYAN, TEMELİ SAĞLAM OTURMUŞ, ARTIK BOL BOL SORU, DENEME-TARAMA SINAVI ÇÖZMEK ZORUNDA OLAN, NETLERİ YÜKSEK OLAN KURSİYERLERİMİZ İÇİN HAZIRLANMIŞ PROGRAMIMIZ)

SINAV SİSTEMİ İÇERİĞİ:


1- 20 Sİ TÜRKİYE GENELİ OLMAK ÜZERE 50 DENEME SINAVI

2- HER ÜNİTE BİTİMİNDE YAPILAN 30 TARAMA SINAVI

3- TÜM DENEME SINAVLARININ 1-2 GÜN İÇİNDE AÇIKLANMASI VE KURSİYERLERE ULAŞTIRILMASI

4- SEÇİLMİŞ DENEME-TARAMA SINAVLARININ SINIF ORTAMINDA ÇÖZÜLMESİ

5- SEVİYE BELİRLEME SINAVLARININ YAPILMASI

6- SINAV TARİHLERİNİN ÖNCEDEN BELİRLENMESİ VE DUYURULMASI

7- ÖDÜLLÜ TARAMA SINAVLARININ VE ÇÖZÜMLERİNİN SINIF ORTAMINDA YAPILMASI

KAMP SİSTEMİ İÇERİĞİ:


1- YIL ORTASI MİNİ KAMP (YAKLAŞIK 1 HAFTA-10 GÜN SÜREN EKSİK KONULARIN İŞLENDİĞİ, İŞLENEN KONULARIN TEKRARLA PEKİŞTİRİLDİĞİ, SINAVLARLA DA İKİNCİ DÖNEM SEVİYE SINIFLARININ BELİRLENDİĞİ MİNİ KAMP PROGRAMIMIZ)

2- YIL SONU BÜYÜK KAMP (YAKLAŞIK 1 AY SÜREN DENEME VE KONU TEKRARI YAPILDIĞI, SON RÜTUŞLARIN YAPILDIĞI, BİNLERCE SORUNUN ÇÖZÜLDÜĞÜ VE SON NOKTANIN KOYULDUĞU ÇOK DEĞERLİ KAMPIMIZ)

İŞİNİ HAKKIYLA YAPAN KURUMLARIMIZI HARİÇ TUTARAK MATEMATİK AKADEMİ’NİN DİĞER KURUMLARDAN FARKI, AVANTAJLARI:


1- HAFTALIK 10 SAAT DERS İLE BAŞLAYIP İLERLEYEN DÖNEMLERDE 12 SAAT DERSE ÇIKARAK KAMPLARLA (HIZLANDIRILMIŞ TEKRAR DERSLERİ İLE HAFTALIK 16 SAAT) BERABER 450 SAAT DERS VERMESİ (31 HAFTA DERS + 6 HAFTA KAMP)

HAFTALIK 8 SAAT DERS VEREN BİR KURUMUN 500-600 SAAT DERS VERİYORUZ DEMESİ YIL BOYU YANİ EKİMDEN EKİME (Kİ SINAV TEMMUZ’DA) VEYA TEMMUZ’DA BAŞLASA (Kİ DGS KURSLARI GENELDE EYLÜL EKİM HATTA KASIM AYLARINDA BAŞLAR)  SINAVDAN BİR GÜN ÖNCE BİTİRSE BİLE YIL 52 HAFTA OLUP HAFTALIK 8 SAAT DERS VERİLSE 500-600 SAAT DERSE ULAŞMAZ. DENEME SINAVLARININ, SINAV ÇÖZÜMLERİNİN, BİREBİR ETÜTLERİN EKLENMESİ İLE 500 SAAT DERSE ULAŞILIYOR İSE MATEMATİK AKADEMİ KURUMU 600 SAAT CİVARI DERS VERİYOR DİYEBİLİRİZ.


2- YILDA 2 DEFA TÜM DERSLERİN İŞLENİP BİTİRİLMESİ, SON AYLARA KONU BIRAKILMAMASI, KURSİYERE TEKRAR ETME VE BOL BOL DENEME ÇÖZEBİLMESİ İÇİN FIRSAT VERİLMESİ

BİRÇOK KURUMUN KONULARINI YETİŞTİREMEDİĞİNİ, SON HAFTALARA KONULARIN KALDIĞINI, HIZLI VE ALELADE İŞLENDİĞİNİ DUYMAKTAYIZ, İŞLENDİĞİNE ŞAHİT OLMAKTAYIZ. KURUMUMUZDA BIRAKIN KONU YETİŞTİREMEMEYİ KONULAR 2. DEFA SINAVDAN 1 AY ÖNCE BİTMEKTEDİR.


3- KURSUMUZUN KAPILARININ 24 SAAT AÇIK OLMASI, KURSİYERİMİZİN İSTEDİĞİ SAATTE DERSHANESİNE GELİP, İSTEDİĞİ SAATE ÇIKABİLMESİ. NE ZAMAN İSTERSE DERS ÇALIŞABİLECEĞİ MÜSAİT BİR KAÇ SINIF, SORULARINI MESAİ SAATLERİ İÇERİSİNDE HER ZAMAN SORABİLECEĞİ EN AZ 2 HOCANIN BULUNMASI

KAYIT ZAMANI SÖYLENEN BİR ÇOK SÖZÜN TUTULMADIĞI, ÇALIŞMAK İÇİN BİR MEKANIN OLMAMASI, SORU SORABİLECEĞİ BİR HOCAYA ULAŞAMAMASI GİBİ NEDENLER BİR ÇOK KURSİYER BAZI KURUMLARDAN ŞİKAYETÇİ OLMALARI BİZLERİ NE KADAR DOĞRU YOLDA OLDUĞUMUZU GÖSTERMEKTEDİR.


4- YILDA 50 DENEME SINAVI(20 ADET TG DENEME SINAVI), 15-20 TARAMA SINAVI YAPAN KURUMUMUZ BU KONUDA HER SENE KENDİ REKORUNU KIRMAK İSTEMESİ, HER HAFTA UYGULANAN DENEME SINAVLARININ YANINDA ÜNİTE BİTİMLERİNDE TARAMA SINAVI YAPMASI, ANINDA SONUÇLARI AÇIKLAMASI VE PAYLAŞMASI

YILDA 20-30 DENEME SINAVIYLA YILI KAPATAN BİR KURUM İLE BU KONUDA KIYASLANMAYACAK KADAR FARK OLMASI YİNE MATEMATİK AKADEMİYİ FARKLI KILMAKTADIR.


5- SENE BAŞINDA YAPILAN 3 SEVİYE BELİRLEME SINAVI İLE SINIFLARIN SEVİYE AYRILMASI, İLK DÖNEM BİTİMİNDE DÖNEM İÇİNDEKİ DENEME SINAVI ORTALAMALARI İLE TEKRAR SINIFLARIN SEVİYE AYRILMASI VE HANGİ SEVİYE SINIFINDA OLUNURSA OLSUN AYNI ÖĞRETMENLERİN AYNI DERS SAATİYLE DERSE GİRMELERİ

SEVİYE SINIFLARININ OLMADIĞI BİR EĞİTİM KURUMUNDA SİZLER DE HAK VERİN Kİ HIZLI ANLAYAN VE NETLERİ YÜKSEK OLAN KURSİYERLERLE, YAVAŞ ANLAYAN VE NETLERİ DÜŞÜK OLAN KURSİYERLERİN AYNI SINIFTA DERS GÖRMELERİ BİR ÇOK SIKINTIYA SEBEP VERMEKTEDİR. YAVAŞ ANLAYAN SORU SORAMAMAKTAN VE CEVAPLARIN HIZLI GELDİĞİNDEN, ŞEVKİNİN KIRILDIĞINDAN BAHSEDERKEN, HIZLI ANLAYANLAR DA DERSİN YAVAŞ İŞLENDİĞİNDEN, AZ SORU ÇÖZÜLDÜĞÜNDEN ŞİKAYETÇİ OLMAKTADIR.


6- ÖDEV VE TAKİP SİSTEMİNİN BULUNMASI, DERS ÇALIŞMA PROGRAMININ HAZIRLANILMASI, TÜM KURSİYERLERE DAĞITILMASI, KURUMUN VERDİĞİ YAYININ YANINDA SÜREKLİ PDF DÖKÜMAN VE VİDEO DERS KAYIT DESTEĞİNİN VERİLMESİ


7- YILDA 2 DEFA KAMP UYGULANMASI, BÜYÜK KAMPTA TÜM KONU TEKRARLARININ YAPILMASI, GÜNDE 2 DENEME, 1 TARAMA SINAVI ŞEKLİNDE 3 SINAV, YAPILAN BU SINAVLARIN DA ÇÖZÜMLERİNİN SINIF ORTAMINDA YAPILMASI, MİNİ KAMPTA ÖĞRENCİLER TARAFINDAN ANKETLE BELİRLENEN KONULARIN TEKRARININ YAPILMASI


8- YIL İÇİNDE SÜREKLİ OLARAK MORAL-MOTİVASYON KONUŞMALARI VE ETKİNLİKLERİNİN YAPILMASI SENE SONUNDA TERCİH VE YÖNLENDİRME DESTEĞİNİN VERİLMESİ


WhatsApp chat