YILLARDAN 2010; İKİ GENÇ TANIDIM. ÇOK SEVDİM ONLARI ÇOK. BİRİ ANKARA’DAN MUSA, DİĞERİ GAZİANTEP’TEN KADİR. GAZİ ÇUBUK YERLEŞKESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MYO MEZUNLARI. ANKARA’DAN MUSA EVİNİ AÇMIŞTI GAZİANTEP’TEN GELEN KADİR’E.

BİR DERSHANEDE ÖĞRENCİLERİMDİ. İLK SENE OLMADI. NASIL OLSUN Kİ TEMELLERİ HİÇ YOKTU. BİRİ 3 NETLE BAŞLAMIŞTI, DİĞER 5. O SENE SONU NETLERİNİ YÜKSELTSELER DE OLMAMIŞTI SINAVDA. YILMIŞLARDI, BİTMİŞLERDİ. BİRİ DÖNECEKTİ MEMLEKETİNE,
BABAYA YARDIMA. DİĞERİ DE ASKERLİK KARARI ALMAK İÇİN GÜN SAYIYORDU. ÜMİTLERİ HİÇ YOKTU. HOCAM BİZDEN BU KADAR DEMİŞLERDİ.

BİR GÜN İKİSİNİ DE KARŞIMA ALDIM. DERSHANEME GELİYORSUNUZ. BU SENE TEKRAR HAZIRLANIYORSUNUZ. NE MEMLEKETİNE GÖNDERİRİM, NE DE ASKERE DEMİŞTİM VE NOKTAYI KOYMUŞTUM. HOCAM BİZİM PARAMIZ YOK; BENDE DE SİZDEN ÜCRET ALACAK İSTEK YOK DEDİM.
BEN SİZİ ZORLA ALIKOYUYORUM. SÖZÜMÜN ÜSTÜNE DE SÖZ İSTEMİYORUM DEDİM. GÖNÜLSÜZLERDİ AMA DEMEK Kİ SEVMİŞLER BENİ; AKAN SULAR DURDU.

O SENE NASIL ÇALIŞTILAR NASIL. DERSHANEYİ KENDİLERİ AÇTI, KENDİLERİ KAPATTI. NE ZAMAN GÖRSEM BİR KÖŞEDE SORU ÇÖZÜYORLARDI. HER ÜMİTLERİ AZALDIĞINDA MÜHENDİS BEYLER İLE BAŞLAYAN KONUŞMAM HADİ KOÇLARIM SİZE GÜVENİYORUM İLE BİTİYORDU.

GİRDİLER SINAVA, GAZİANTEP’TEN KADİR, KATÜ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNİ KAZANDI. ANKARA’DAN MUSA VARDI YA; O DA NEREYİ KAZANDI DERSİNİZ; HANİ ANKARA’DA KADİR’E EVİNİ AÇAN MUSA; RABBİMİN İŞİ YA; GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ
ELEKTRİK-ELEKTRONİK (2.ÖĞR) MÜHENDİSLİĞİNİ KAZANDI. BU SEFERDE KADİR’İN AİLESİ MUSA’YA EVİNİ AÇTI.

VE BİRAZ ÖNCE TELEFONUM ÇALDI. ARAYAN MUSA İDİ. KONUŞAMIYORDU; AĞLIYORDU. MÜHENDİS OLMUŞTU. HOCAM BİTTİ OKUL DİYEMEDİ, KURAMADI CÜMLEYİ. PAYLAŞMAK İSTEMİŞTİ SEVİNCİNİ. NASIL MUTLU OLMASIN.

MADDİ VE AİLEVİ ZORLUKLARDAN ORTAOKULU VE LİSEYİ DIŞARIDAN BİTİREN, SINAVSIZ GEÇİŞLE MESLEK YÜKSEK OKULUNA BAŞLAYAN, HER SÖMESTR VE YAZ TATİLİNDE ÇALIŞMAK VE KENDİ HARÇ PARASINI KAZANMAK ZORUNDA OLAN,
HİÇ BİR MADDİ YARDIM TALEBİMİZİ KABUL ETMEYEN VE SON OLARAK BÜYÜK FIRSAT OLAN DGS İLE MÜHENDİS OLAN MUSA’NIN HİKAYESİ UMARIM HEPİMİZE DERS OLUR. 🙁