BİR DGSCİ NASIL OLMALI – 2
HER ŞEYDEN ÖNCE GEÇMİŞ SINAV (ÖSS-ÖYS-TYT-AYT…) TECRÜBELERİNDEN DERS ÇIKARMIŞ OLMALI, 2 YILLIĞIN ÜLKEDE VE PİYASA ŞARTLARINDA PEK BİR DEĞER GÖRMEDİĞİNİ BİLMELİ, BİRÇOK SEKTÖRÜN EMEKÇİSİ OLMASINA RAĞMEN ARA ELEMAN OLMAKTAN VE DÜŞÜK ÜCRETLERLE HAK ETMEDİĞİ KONUMLARDA-ORTAMLARDA ÇALIŞTI(RILDI)ĞINI UNUTMAMALIDIR.
DGS’NİN BU KONUDA İYİ BİR FIRSAT OLDUĞUNU, ŞİMDİYE KADAR DGS İLE YERLEŞENLERİN KENDİLERİNDEN ÇOK DA FARKLI OLMADIĞINI, SİSTEMLİ, DÜZENLİ VE İSTİKRARLI ÇALIŞMA İLE ÇOK RAHATLIKLA KAZANILABİLECEĞİNİ BİLMELİ VE ONA GÖRE DAVRANMALIDIR.
DEMİŞTİM YA; YILLARIMI DGS’YE VERDİM, ADAYLARIYLA SINAVI YAŞADIM VE NELER GÖRDÜM NELER…
MESELA SON 2-3 AYDA ÇOK SIKI VE ETKİLİ ÇALIŞIP KAZANAN İNSANLARA HİÇ ŞAŞIRMADIM. YA DA SENE BAŞINDA -1 SAYISINDAN -1/2 Yİ ÇIKARAMAYAN BİR ARKADAŞIN SENE SONUNDA MAKİNE MÜHENDİSLİĞİNE YERLEŞTİĞİNİ GÖRDÜM. HATTA – NETLERLE BAŞLAYIP SINAVI 39 SAYISAL NETLE TAMAMLAYANI GÖRÜNCE BU DGS NELERE KADİR DEDİM. ÖRNEKLER ÇOĞALTILABİLİR. ŞUNU DA EKLEMEK İSTERİM İNANMADIĞIM, BİZATİHİ YAŞAMADIĞIM ŞEYLERİ PAYLAŞMAK 22 YILLIK AZİZ HOCA KİMLİĞİME ÇOK TERS OLUR.
HEP ŞUNA İNANIP BUNU SÖYLEMİŞİMDİR; BİR İNSAN GİRİŞTİĞİ BİR İŞE GÖTÜRÜSÜ VE GETİRİSİNİ MUHAKKAK HESAPLAYARAK BAŞLAMALIDIR. TİCARET BÖYLE DEĞİL Mİ, GÖNÜL İLİŞKİLERİ BÖYLE OLMAMALI MIDIR, YA DA BİR PROJE BÖYLE PLANLANMAMALI MIDIR.
MESELA BU DGS VE ÇALIŞMA SÜRECİ SENDEN NELER GÖTÜRÜR, PEKİ NELER GETİRİR! SENDEN NELER ALIR; SANA NE KATAR!
HEPİMİZ BUNU HESABINI YAPABİLECEK YAŞ VE OLGUNLUKTAYIZ. BİR DE PİYASA VE SEKTÖRLERİMİZDE YAŞADIĞIMIZ ACI TECRÜBELERİ DE KATARSAK HERHALDE DOLAPTAN ÇIKMIŞ YOĞURDU BİLE ÜFLEYEREK YERİZ.
BİR SLOGANLA YAZIPI ŞİMDİLİK BİTİRİP BİR DAHAKİ YAZIMA SİZDEN RANDEVU ALMAK İSTİYORUM:
3 AY CEFA ÖMÜR BOYU SEFA…
AZİZ HOCA