SEVGİLİ ARKADAŞLARIM;
ARTIK MART AYININ SONUNA GELDİK. TEMMUZ AYINI DA SAYMAZSAK KALDI 3 AY. DAHA DGS’YE ÇOK VAR DERKEN, EYVAH AZ KALDI DEMEYE BAŞLADIK. 3 AY; HALA DGS’Yİ HAFİFE ALANLAR, PLANSIZ, DÜZENSİZ VE İSTİKRARSIZ ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZ İÇİN ÇOK KISA BİR SÜRE İKEN; DGS’NİN GETİRİLERİNE HAİZ OLAN, DÜZENLİ VE SIKI ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZ İÇİN GÜZEL VE UZUN BİR SÜREDİR.
23 YILLIK EĞİTİMCİLİK HAYATININ 11 YILINI DGS’YE AYIRAN BİR ÖĞRETMEN OLARAK TECRÜBEYLE SABİTTİR Kİ BU SON 3 AYI ÇOK İYİ DEĞERLENDİREN ARKADAŞLARIMIZ 10-15 HATTA 20 NET ARTIRABİLİR.
KAZANAMAYACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜ BİR BÖLÜMÜN PUANINA ULAŞABİLECEKKEN, NETLERİNİN YÜKSEKLİĞİNE GÜVENEREK KESİN KAZANACAĞIM DİYE DÜŞÜNDÜĞÜ BÖLÜMÜ DE ELDEN KAÇIRABİLİR. YANİ BU ÜÇ AY ÇOK ÖNEMLİ.
KİMSE YÜKSEK NETİNE GÜVENİP ÇALIŞMAYI BIRAKMAMASI GEREKTİĞİ GİBİ NETİM DÜŞÜK KAZANAMAYACAĞIM DİYE DÜŞÜNMEYİP ÇOK SIKI VE DÜZENLİ ÇALIŞMASI GEREKİYOR.
DGS HEM SINAV YÖNÜYLE HEM DE ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ YÖNÜYLE BİR ÇOK SÜRPRİZE GEBEDİR. DİĞER SINAVLARDAN FARKLIDIR. KİMSE ÜMİTSİZLİĞE KAPILMASIN, KENDİSİNE İNANSIN VE GÜVENSİN. BAŞARILAMAYACAK BİR SINAV DEĞİLDİR. KAZANAN ÖĞRENCİLERİN SİZLERDEN FARKLARI OLMADIĞINI AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN.
BU SON 3 AYDA GEREKİRSE KENDİNİZİ AŞIN, SINIRLARINIZI ZORLAYIN, SAĞLIĞINIZI BOZMAYACAK ŞEKİLDE UYKUNUZDAN KESİN, ZEVKLERİNİZDEN FERAGAT EDİN. GÜNLERİNİZİ, HAFTALARINIZI YARIŞTIRIN. BOL BOL DENEME ÇÖZÜN, EKSİK VE YAVAŞ OLDUĞUNUZ KONULARIN ÜZERİNE ÜZERİNE GİDİN. ÇALIŞAMADIĞINIZ GÜNÜ KAYIP SAYIN, HATTA SAATLERİ GELECEĞİNİZDEN KAYBOLAN ANLAR KABUL EDİN.
İŞİN ÖZÜ, LAFIN KISASI, LÜTFEN BU DGS’Yİ BU SENE KAZANIN, HAYALLERİNİZE BİR ADIM DAHA YAKLAŞIN.
ALLAH EMEKLERİNİZİ ZAYİİ ETMESİN. BAŞARILAR. AZİZ HOCA.