OCAK AYI DERS ÇALIŞMA PROGRAMI
——————————————————-
MATEMATİK KONULARI: BASİT EŞİTSİZLİKLER-ÇARPANLARA AYIRMA-DENKLEMLER (RASYONEL SAYILAR, ÜSLÜ-KÖKLÜ İFADELER TEKRAR)
(YENİ BAŞLAYACAKSAN: TEMEL KAVRAMLAR – SAYI SİSTEMLERİ – BASAMAK KAVRAMI-BÖLME-BÖLÜNEBİLME/ASAL ÇARP. AYIRMA /OBEB-OKEK)
GEOMETRİ KONULARI: DİKDÖRTGEN, KARE, PARALELKENAR, YAMUK
(YENİ BAŞLAYACAKSAN: AÇILAR, ÜÇGENDE AÇILAR, ÜÇGENDE UZUNLUK VE ALAN) (GEOMETRİ GÖRME İŞİDİR, NE KADAR TEOREM BİLİRSEN BİL, ÇOK SORU ÇÖZMEDEN PEKİŞTİRİLEMEYECEK BİR DERSTİR)
TÜRKÇE KONULARI: PARAGRAF (KONU ÇALIŞMAKTAN ZİYADE DAHA ÇOK BOL BOL SORU ÇÖZ, KİTAP OKUMAYA DA ZAMAN KAYBETMEYİN, PARAGRAF TEST KİTAPLARI ÇÖZÜN)
SAYISAL MANTIK VE SÖZEL MANTIK ÇALIŞMALARINA DİĞER AYDAN İTİBAREN BAŞLAYACAKSINIZ. EĞER DİĞER DERSLERDEN KONU EKSİĞİNİZ YOK VEYA AZSA BU AYDAN İTİBAREN SORU ÇÖZMEYE, ÖZELLİKLE ÇÖZÜMLÜ SORU BANKLARINDAN SORU ÇÖZMEYE BAŞLAYABİLİRSİNİZ HATTA ÇÖZÜMLERE BAKA BAKA İLERLEYEBİLİRSİNİZ.
GÜNLÜK ÇALIŞILMASI GEREKEN MİNİMUM SÜRE: 4-5 SAAT (GEÇEN AY İLE AYNI)
GÜNLÜK ÇÖZÜLMESİ GEREKEN MİNİMUM SORU SAYISI: 100-150
GEÇEN AY İLE AYNI)
HAFTALIK ÇÖZÜLMESİ GEREKEN MİN. SORU SAYISI: 750-1000
SAYISALCI VE ADALETÇİ İSEN SORU ÇÖZÜMLERİNDE %80 AĞIRLIĞI, EŞİT AĞIRLIKÇI İSEN %60 AĞIRLIĞI, SÖZELCİ İSEN %30 AĞIRLIĞI MATEMATİK VE GEOMETRİYE VER.
DENEME ÇÖZMEYE YAVAŞ YAVAŞ BAŞLAYABİLİRSİNİZ. HAFTADA 1 DENEME ÇÖZMEYİ DENEYİN, OLMUYOR İSE AYDA EN AZ 2 DENEME ÇÖZÜN. KONULARINIZIN NEREDEYSE YARISI BİTMİŞ SAYILIR. AYRICA HER ÇALIŞTIĞIN ÜNİTE (MESELA RASYONEL SAYILAR) SONRASI KENDİNİ 4-5 TESTLİK BİR TARAMAYA TABİ TUT, HATTA ÇÖZÜMLÜ SORULARDAN OLURSA ÇOK İYİ OLUR.
ÖNCE 2 FARKLI KONU ANLATIMLIDAN ÇALIŞ. SONRA ÇÖZÜMLÜ SORU BANKASINDAN ÇÖZÜMLERE BAKA BAKA EN AZ 4-5 TEST ÇÖZ. EN SON SORU BANKASINDAN 3-4 ADET TEST KENDİN ÇÖZ. KENDİNİ DEĞERLENDİR, BAŞARISIZ İSEN AYNI ŞEYLERİ TEKRAR ET, BAŞARILI İSEN 2-3 HAFTA SONRA HAFİF TEKRAR ETMEK ÜZERE YENİ KONUYA GEÇ.
HER ÇÖZEMEDİĞİN, YANLIŞ ÇÖZDÜĞÜN VE YAVAŞ ÇÖZDÜĞÜN SORUYU NOT AL, İLERLEYEN ZAMANDA ONLARI ÇÖZDÜĞÜNDE KENDİNDEKİ İLERLEMEYİ FARK EDİP DAHA DA UMUTLANIRSIN. YİNE ÇÖZEMEZSEN O KONUNUN ÜZERİNE DAHA ÇOK GİDERSİN.
DAHA OCAK AYINDAYIZ DEME, ŞİMDİDEN BU AYLARI İYİ DEĞERLENDİR Kİ SON AYLARDA DAHA FAZLA DENEME VE SORU ÇÖZME FIRSATI ELDE EDERSİN.
NETLERİM ÇOK DÜŞÜK VEYA YAPAMIYORUM DİYE ÜZÜLME. YOLUN BAŞINDASIN, YARIN NETLERİN ARTTIKÇA KENDİNE GÜVENİN ARTACAKTIR, BAŞARACAĞINA İNANCIN ARTACAKTIR. AZCIK SABIR KARDEŞİM.
NELER NELER GÖRDÜM, 3 NETLE BAŞLAYIP 45LERE ULAŞAN MI DERSİNİZ, BAŞLANGIÇTA HEDEFİ ÖZEL BİLE OLSA OLUR DİYİP, SENE SONUNDA 1-2 PUANLA ÇOK İYİ BİR ÜNİVERSİTENİN KAÇTIĞINA AĞLAYANI MI DERSİNİZ. BİR TESTİN 3-5 SORUSUNU ÇÖZEBİLİNCE SEVİNENİN, SENE SONUNDA 1 YANLIŞA BİLE ÇOK ÜZÜLDÜĞÜNE GÖZLERİMLE ŞAHİT OLDUM. GELİN ÜMİTSİZLİĞE DÜŞMEYİN, GELİN KARAMSAR OLMAYIN. HER ZORLANDIĞINIZDA VE BAŞARAMADIĞINIZI GÖRDÜĞÜNÜZDE DAHA DA ÜZERİNE GİDİN. BAŞARANIN SİZDEN FARKI OLMADIĞINI LÜTFEN AKLINIZDAN ÇIKARMAYIN.
HADİ BUGÜN SABAH, ”BENİM ADIM ….., İSTERSEM BAŞARIRIM” DİYİN VE BİSMİLLAH İLE BAŞLAYIN. KENDİNİZİ KENDİNİZE İSPAT EDİN.EMEĞİNİZİ GELECEĞİNİZDEN ESİRGEMEYİN.
AZİZ HOCA